Responsabil Marketing Online

Posted 4 săptămâni ago

Atribuții:

  • Urmărește și cuantifică rezultatele campaniilor de promovare;
  • Asigura suport informațional pentru echipa de vânzări;
  • Permanență în studierea pieței și a evoluției vânzărilor, pentru a cunoaște în orice moment situația din piață;
  • Îmbunătățește imaginea, utilitatea și conținutul paginii web, promoveaza cunoașterea firmei și crește rata de trafic a paginii web;
  • Redactarea și postarea online a materialelor publicitare, articole, bannere, filme de prezentare, fise tehnice ale produselor comercializate;
  • Întreținerea și actualizarea informațiilor pe site-ul companiei și pe retelele de socializare;

Cerințe :

  • Minim 1 an de experiență în marketing offline & online, capacitate de a gândi strategii de marketing creative;
  • Experiență în scriere de texte;
  • Cunoaște regulile scrierii diverselor tipuri de materiale;
  • Fire optimistă, cu spirit de echipă;
  • Experiență în utilizarea și comunicarea social media;
  • Limba engleză la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

  • Pachet salarial în funcţie de performanțele profesionale
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională alături de echipa de profesionişti Nexia